Mezun Bilgi Sistemi Hakkında

Ordu Üniversitesi:

Ordu Üniversitesi, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 15 yeni üniversite kurulması hakkındaki 5467 Sayılı Kanun ile kurulmuştur.

Üniversitemiz genç olmak ile beraber son derece köklü akademik geçmişe sahip iki büyük üniversitenin başarılı ve saygın farklı akademik birimlerinin bir araya gelmesi ile oluşturulması nedeniyle bir o kadar tecrübe birikimine sahiptir.

Uluslararası standartlarda bir Ordu Üniversitesi için eğitim ve araştırma siyaseti ulusal politikalar ile uyumlu bir biçimde ülkemize en yüksek yararı sağlamaya odaklanarak kurgulanmakta, eğitim programları ile araştıran, sorgulayan, eleştiren, sorumluluk sahibi, inisiyatif kullanabilen, empati yeteneği gelişmiş bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir.


Bu bağlamda:

Bu sitenin tamamı Ordu Üniversitesi’nin tecrübeli akademik personeli tarafından ödünler verilerek özverili bir şekilde eğitim verilen öğrencileri tarafından, Ordu Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler için, ayrıca gelişen Türkiye ile birlikte çağdaş ve modern illerden bir tanesi olan Ordu ilimizde veya Türkiye’nin herhangi bir ilinde faaliyet gösteren şirketler ve firmalar için hazırlanmıştır.


Bu sitenin amacı, Ordu Üniversite öğrencilerinin, Üniversitesiyle olan bağını mezun olsalar dahi koparmamak, arkadaşlarıyla mesajlaşmak, mezun olan öğrencileri tanımak, takip etmek, başarılarını anlatmak, hikayelerini paylaşmak, haberleri takip etmek, etkinlikleri takip etmek ve istediği takdirde katılmak, ayrıca CV oluşturarak iş aramak ve yayınlanan işlere başvurabilmektir.


Ayrıca, üniversite mezunları haricinde şirket ve firma sahipleri de üye olarak iş ilanı bırakabilir ve işine uygun mezunlara ulaşarak iş teklifi sunabilirler.


Ayrıca Ordu Üniversitesi öğrencileri için hazırladığımız bu platformda mezunlarımız kendi kişisel duvarında paylaşımlar yapabilir, düşündüklerini aktarabilir, diğer mezunların duvarlarını görevilir, duvarında paylaşım yapılmasına izin verilen mezun öğrencilerimizin duvarlarında da paylaşımlar yapabilirler. Mezun öğrencilerimiz rahatsız olduğu kişileri arkadaşlıktan çıkarabilir, engelleyebilir ve duvarlarında paylaşım yapmalarını yasaklayabilirler.


Daha fazla bilgi için lütfen kayıt olunuz.

Teşekkürler, ODUMezun Yönetimi.Sisteme kayıt olmak için lütfen buraya tıklayın.

 
 
 
Bu site Ordu Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılmıştır.